Ile wynosi cena za m² mieszkania na rynku wtórnym w Bydgoszczy?

Średnia cena za m² na rynku wtórnym w Bydgoszczy (mieszkania M2, M3, M4) wyniosła na dzień 01.06.2023 – 6575 zł i jest o 2% wyższa od analogicznego okresu w roku 2022. Zobacz również ile wynosi w PKO Banku Polskim rata kredytu mieszkaniowego na zakup mieszkania w Bydgoszczy – zapytaj doradcę PKO BP.

Bydgoszcz, jedno z ważniejszych miast północnej Polski, stanowi atrakcyjne miejsce dla inwestycji w nieruchomości. Ceny mieszkań i domów na rynku wtórnym w Bydgoszczy wciąż podlegają zmianom, a wiele czynników wpływa na kształtowanie się ich poziomu. Na tej przyjrzymy się głównym determinantom cen nieruchomości na rynku wtórnym w tym mieście.

Aktualne ceny nieruchomości na rynku wtórnym

Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy wynosi 440 620 zł. Dla porównania, metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym w aglomeracji bydgoskiej oscyluje w przedziale od 3750 złotych do 7630 złotych. Wydaje się, że cenowe wartości zbliżają się do magicznej granicy 10 tys. zł za metr kwadratowy, co potwierdzają informacje z Metropolii Bydgoskiej.

Dynamika zmian cen

W wrześniu 2023 roku, w porównaniu z miesiącem poprzednim, ceny mieszkań w Bydgoszczy wzrosły o 1.65%. Jest to kontynuacja trendu wzrostowego obserwowanego w ciągu ostatnich miesięcy. Wskazuje to na rosnące zainteresowanie nieruchomościami w tym regionie oraz potwierdza nasze obserwacje. Ceny mieszkań w Bydgoszczy nieustannie idą w górę, szczególnie po uruchomieniu „Bezpiecznego kredytu 2%”.

Czynniki wpływające na kształtowanie się cen

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na cenę mieszkań na rynku wtórnym. Lokalizacja, stan techniczny nieruchomości, czy możliwość negocjacji ceny mają kluczowe znaczenie. Równowaga pomiędzy podażą a popytem na rynku wtórnym również odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu się cen. Pośrednicy nieruchomości podkreślają, że obecna sytuacja na rynku jest efektem kryzysu, który rozpoczął się na początku drugiego kwartału roku.

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy prezentuje się dynamicznie, a ceny mieszkań na rynku wtórnym kontynuują swój wzrost. Wiele czynników wpływa na kształtowanie się cen, w tym lokalizacja, popyt i podaż, a także możliwości negocjacji. Obserwując aktualne trendy, można przewidywać, że zainteresowanie nieruchomościami w Bydgoszczy będzie nadal rosło, a ceny pozostaną na wysokim poziomie. Inwestowanie w nieruchomości w tym mieście może okazać się atrakcyjną perspektywą dla wielu osób.